Nafukovací SUP v bílo-žlutozelené barvě

Vydejte se za Dobrodružstvím s Nafukovacími Prkny SUP (Stand Up Paddle Boards)

Není nic lepšího než trávit čas u vody za slunečného a horkého letního dne. Ještě že si nyní můžete pořídit nafukovací SUP neboli Stand Up Paddle board Bestway pro chvíle, kdy si chcete užít chladné vody. 

Stále více lidí nyní začíná objevovat zázraky stand-up paddleboardingu, ať už se jedná o nový způsob poznávání vodních cest, nový prostředek pro jógu nebo fitness, náhradu za rybaření na kajaku, neotřelý přístup k hladině nebo jen vynikající způsob, jak si užít teplé počasí. 

Pokud vám všechny tyto možnosti znějí lákavě, prvním krokem je vědět, jak si vybrat ideální prkno, a vydat se na cestu stand-up paddleboardingu.

Když se vydáte na nákup prken, budete si muset vybrat mezi pevnými a nafukovacími prkny.  Obě mají svá pro a proti, ale nafukovací se v dnešní době staly oblíbenou volbou mnoha příznivců SUP. 

Co Jsou Nafukovací Paddleboardy?

Nafukovací SUPy jsou k dispozici od cenově velmi dostupných rekreačních prken až po modely pro jízdu na řece, které se mohou pochlubit podobnou konstrukcí jako expediční říční rafty. Obvykle jsou vyrobeny z odolného PVC vinylu, který má často nějaký vnitřní podpůrný systém.

Video: Jak nafouknout nafukovací SUP

Žebra je také možné odstranit pro uložení pomocí desky dodávané se speciální pumpou, obvykle ruční, i když někdy může být součástí dodávky i automobilová pumpa. K dispozici je také úložná taška s popruhy na batoh pro snadné a jednoduché přenášení.   

Kdy Používat Nafukovací SUP

Existuje několik případů, kdy jsou nafukovací čluny nejvhodnější pro použití, a to například v následujících případech:

Je zde problém s úložným prostorem.  

Nafukovačky lze srolovat nebo složit do poměrně kompaktních svazků, které se pak snadno vejdou do přenosné tašky dodávané s modelem. Díky tomu jsou skvělou volbou pro obyvatele měst i pro ty, kteří nemají přístup ke garáži nebo jinému vhodnému úložnému prostoru. 

Nafukovací SUP v bílo-oranžové barvě
Nafukovací SUP jsou skvělé pro začátečníky díky své výjimečné stabilitě

Budete mít přístup ke vzdálené vodě.

Naložený nafukovací kufr pro nafukovací SUP může být velmi těžký, takže byste ho nechtěli nosit příliš daleko. Pokud se však chystáte k odlehlé řece nebo vysokohorskému jezeru, kam se dostanete pouze po stezkách, jsou nafukovací čluny bezpochyby nejlepší volbou. 

Vydáte se s ním na divoké řeky.

Nafukovací čluny jsou velmi odolné a vydrží neustálý kontakt s kameny a dalšími překážkami v řece, takže jsou ideální pro sjíždění řek.  

Plánujete si ji vzít s sebou na dovolenou. 

Nafukovací SUP zabalený v přenosné tašce lze snadno hodit na zadní sedadlo auta, odbavit v letadle nebo vzít s sebou na plachetnici. Pokud máte v plánu během dovolené dovádět u vody, nafukovací vám umožní si ji užít naplno. 

Výhody a Nevýhody Nafukovacího SUP

Největšími přednostmi nafukovacích SUP jsou odolnost a přenosnost. Nemusí však být tak stabilní, pokud je používáte s těžšími pádlery, protože nejsou tak robustní ve srovnání s pevnými prkny. Mohou se také pohybovat výše ve vodě, což je činí náchylnějšími k tomu, aby je vítr tlačil.

Příspěvky ze stejné kategorie: