Učení a rozvoj – Webinář Universe

Každý ví, že neustálý rozvoj našich znalostí a chápání světa je něco, o co bychom měli usilovat. Šedá realita je bohužel taková, že to není ten nejsnáze překonatelný problém. Naštěstí nám vývoj technologií umožňuje získat cenné znalosti, aniž bychom museli opouštět náš domov nebo se prohrabávat nesčetnými svazky knih. Online školení může být přesně to, co potřebujeme k pokračování našeho osobního a profesního rozvoje.

Online platforma – budnoucnost školení?

Vzdělávání je jedním z posledních aspektů našeho života, který se přesunul do online světa. Je pravda, že online nebo „korespondenční“ kurzy existují již dlouhou dobu, ale pandemie roku 2020 rozhodně urychlila proces digitalizace k získávání znalostí.
Jádrem této revoluce byly vzdělávací platformy. Z velmi dobrého důvodu! Místa na internetu, kterými se staly různé online vzdělávací platformy, nabízejí dobrou rovnováhu mezi vašim pohodlím a praktičností.

Osobní kurzy trpěli vždy na omezenou dostupnost, ať už kvůli danému rozvrhu, přístupu k fyzickému místu, omezenému počtu míst a často odpovídající vysoké ceně. V důsledku toho byli vyloučeni lidé s menšími finančními prostředky, žijící v menších městech, pracující s nestandardní pracovní dobou a další.

Dostupnost kurzů prostřednictvím platforem mnohé z těchto nevýhod snížila. Účastníci mohou být kdekoli na světě, dostupné kurzy mají mnohem větší cenové rozpětí a některé z nich lze absolvovat i kdykoli během dne.

Někdy se však můžete setkat s kurzy, jejichž ceny se zdají neúměrné nabízeným znalostem, nabízející nereálné výsledky nebo jsou umístěné na pochybných platformách. Stojí tedy za to věnovat nějaký čas tomu se ujistit, že námi vybraný kurz bude stát za náš čas a naše peníze.

Na co si dávat pozor?

Než začneme hledat konkrétní kurz který nus zajímá, vyplatí se najít důvěryhodné platformy. Tento krok by měl být vždy první a také ten nejdůležitější.

Existuje několik znamení jak poznat důvěryhodné platformy. Nejjednodušší způsob je požádat důvěryhodné přátele, kolegy a členy naší rodiny o jejich doporučení. Je velká šance, že někdo z nich již tímto procesem prošel a bude schopen nabídnout nějaké doporučení nebo varování. Vyplatí se také zkontrolovat, zda naši oblíbení weboví vývojáři nemají nějaké doporučení nebo nabídky.

Pokud narazíte na platformu, jejíž kvalitou si nejsme jisti, stojí za to důkladně prozkoumat její web a distributory. Pouhá skutečnost, že se jedná o málo známou platformu, neznamená, že nenabízí kvalitní kurzy!

  1. Věnujte pozornost tomu, zda se zobrazuje kontaktní číslo zákaznického servisu nebo kontaktní e-mail.
  2. Vyhodnoťte správnost popisu kurzů. Dobré znamení je pokud obsahují podrobné informace o plánované délce, vyučovaných dovednostech, případně spolehlivý úvod do vyučovaného tématu.
  3. Pokud jsou v něm nějaká fakta, stojí za to zkontrolovat jejich pravdivost. Můžeme tak od samého začátku prosévat zastaralé poznatky.
  4. V případě nákupu kurzů u externího distributora se vyplatí nahlédnout na stránky prodejce. Pokud se jedná o známý a důvěryhodný obchod, je větší šance, že je platforma též důvěryhodná.
  5. Zkontrolujte, kdo je tvůrcem kurzu. Často se jedná o více či méně známé odborníky a nadšence do tématu. Někdy však můžeme mít co do činění s neznámým amatérem.

Vezmeme-li tyto faktory v úvahu, měli bychom být schopni vyřadit nedůvěryhodné platformy a vybrat pouze ty, které splňují výše uvedená kritéria. Případně můžeme tento časově náročný proces přeskočit a nasměrovat naše digitální kroky k platforma Webinář Universe!

Webinář Universe – Vaše platforma

Webinar Universe je školicí platforma zaměřená na kvalitní, praktické webináře, vytvořené týmy odborníků odpovědných za kvalitu a pravdivost aktuálních informací v nich obsažených. Díky tomu se uživatelé mohou soustředit na získávání znalostí a osvojování si nových dovedností, aniž by museli trávit hodiny ověřováním a aktualizací získaných dat.

Všechny materiály dostupné v rámci kurzu navíc zůstávají v uživatelském účtu, takže se k nim můžete v případě potřeby vracet s opakováním konkrétních kapitol nebo celého školení. I po jeho dokončení vám vše zůstává v uživatelském účtu.

Vytvoření účtu souvisí se zápisem do kurzu. Stačí se zaregistrovat na vybraný webinář a následně aktivovat obdržený kód. Přístup na webinář je možné zakoupit i přes ověřené distributory.

Koneckonců, jediné co musíte učinit, je pomalu absolvovat kurz s využitím dostupných webinářů, materiálů a nástrojů!

Vyplatí se to vůbec?

Webináře dostupné na Webinář Universe platforma se týkají praktických dovedností, které mohou studenti přímo uplatnit v každodenním životě. Většina z nich se týká vědeckých nebo technických témat, jako je investování, kryptoměny nebo programování. Nechybí však ani témata související s psaním online obsahu, fotografováním nebo zacházením s emocemi.

Všechny tyto kurzy jsou zaměřeny na lidi, kteří mají zájem o získání praktických dovedností spolu s teoretickými znalostmi potřebnými k úspěchu. Každé téma je rozděleno do tří úrovní dovedností, od začátečníků po profesionály. Díky tomu si každý může najít webinář šitý na míru jeho potřebám a dosavadním zkušenostem s daným tématem.

Webinář Universe má navíc svůj odborný blog, který pravidelně publikuje zajímavé texty na témata související s dostupnými webináři. Umožňují Vám se seznámit se souvisejícími tématy a zcela zdarma obohatit vaše znalosti! Vědomostí totiž není nikdy příliš mnoho.

Vsaďte na rozvoj

Učení je něco, co bychom měli dělat celý život. Koneckonců, změna je neustálou součástí lidského života a stejně tak i jeho růst! Měli by jste se tedy alespoň snažit držet krok s naším rychlým světem. Bohužel smutnou pravdou je, že mnozí z nás po ukončení školy mají málo času, energie a často i peněz na pravidelné rozšiřování obzorů i v rámci profesního rozvoje.

Využití vzdělávacích platforem však může pomoci překonat tyto překážky a umožnit lidem ze všech koutů světa a sociálních vrstev získat znalosti, které by jinak mohly zůstat nedostupné. Vyplatí se tedy zkusit využít této příležitosti k rozšíření obzorů, získání nových praktických dovedností a obnovení informací získaných v předchozích letech života a vzdělávání.

Sladit každodenní povinnosti s ambicemi se může na první pohled zdát poměrně obtížné. Pro nás, kteří nezapadáme do cílové skupiny víkendových škol nebo prezenčních kurzů, to může být obzvláště obtížné. V době internetu se však konečně demokratizovalo i vzdělávání, které se stalo dostupnější pro větší skupinu lidí. Proto stojí za to využít příležitostí, které nabízejí online školicí platformy, jako je Webinář Universe, a začít získávat nové dovednosti již dnes!

Příspěvky ze stejné kategorie: