Dřevěné nebo plastové – které zahradní židle zvolit?

Plastové zahradní židle si většina osob spojuje se spíše levnějšími výrobky. Zdá se také, že jsou skoro od vždy dostupné ve stavebních obchodech, marketech, nebo dokonce zahradnických prodejnách. Na druhé straně dřevěné konstrukce jsou považovány za spolehlivé, tradiční výrobky vhodné do nemovitostí v klasickém stylu. Jsou všechny tyto stereotypy stále aktuální? Přesvědčíme se o tom již dnes.

Umělohmotné zahradní židle – dostupné varianty

Pověst plastových zahradních židlí nepatří k nejlepším. Naštěstí se v posledních letech názor zákazníků na umělohmotný materiál začíná měnit. Co je příčinou? Odpověď nalezneme v jejich kvalitě.

Před více než deseti lety byly ještě plastové zahradní židle považovány za nízkonákladové produkty sériové výroby. Jejich design byl skutečně málo atraktivní a ani jejich vydrž, nebyla nijak ohromující. Dnes, když se podíváme na nabídku VidaXL, najdeme tam mimo jiné takové modely židlí, jako je 43896 – standardní rozkládací zahradní křeslo, které však je vyrobeno ze silného a tvrdého plastu. Umělé hmoty jsou z hlediska druhu a kvality rozdílne. V tomto případě však máme jistotu, že si tato konstrukce dokáže poradit s používáním během mnohých sezon.

Dřevěné zahradní židle – co je dobré o nich vědět?

Dřevěné zahradní židle můžete získat ve dvou variantách. První z nich jsou konstrukce vyrobené celé z dřevěných součástí. Druhá zahrnuje výrobky s kovovými prvky (hlavně rámem). Není třeba být odborník, abychom věděli, že zahradní židle s ocelovými zesilujícími prvky (chráněnými smaltem) mají mnohem větší výdrž. V případě potřeby je vždy možné vyměnit části sedáku nebo opěradla.

Jak tedy pečovat o dřevěné zahradní židle? Přede vším nedovolte, aby na ně působily povětrnostní vlivy – včetně slunečního záření a atmosférických srážek. Měly by se skladovat (např. na zimu) na suchém a nejlépe na teplém místě.

Pamatujte na to, že nakonec nezávisle na tom, jak se rozhodnete, zahradní židle musí být přizpůsobeny vaším očekáváním. Není podstatné, zda si zvolíte moderní nebo tradiční výrobek – výsledek se má líbit Vám i členům vaší domácnosti. Hosté přicházejí nebo přijíždějí obyčejně na chvíli, ale Vy trávíte na tomto místě nejvíce času. Zvolte tedy vybavení, jehož používání bude příjemné právě vám. Takové výrobky najdete mimo jiné ve VidaXL, tedy v prodejně tvořené zkušenými znalci v oblasti aranžování nemovitostí.

Příspěvky ze stejné kategorie: