Nemovitostem v Mariboru

Rostoucí poptávka po nemovitostech v Mariboru

Přestože se nemovitostem v Mariboru nevěnuje taková pozornost a zájem jako Ptuji nebo Bledu, samotná oblast nabízí mnoho zajímavostí nejen pro turisty. Začíná se také stávat oblíbeným místem pro rodiny, které hledají místo k trvalému usídlení.

Druhé slovinské město s kalendářem plným akcí stále vzkvétá a pulzuje aktivitou. Maribor je také ideální základnou pro turisty, kteří chtějí objevovat a poznávat východní Slovinsko a vše, co nabízí.

Přehled města Maribor

Řeka Dráva rozděluje severní a jižní část Mariboru na dvě jedinečné poloviny. Na severní straně řeky se nachází nejstarší část města, zatímco většinu jižní části zabírají některé průmyslové oblasti a novější obytné komunity. 

Nemovitostem v Mariboru
Maribor je druhá největší obec ve Slovinské republice s přibližně 113.000 stálými obyvateli

Město, jehož počet obyvatel se odhaduje na 110 000, se může pochlubit přátelskou provinční atmosférou namísto neosobního charakteru některých velkých měst. Příroda je díky kopcům obklopujícím oblast vždy na dosah, takže vysoká poptávka po nemovitostech v Mariboru není vůbec překvapivá. 

Pohyb po Mariboru

K prozkoumání okolí Mariboru, zejména vinařských stezek, je dobré si pronajmout auto. Z centra města se také můžete dostat do pohoří Maribor lanovkou za pouhých 20 minut jízdy autobusem.

Oblast se také pyšní tím, že je přátelská k cyklistům, a mnoho hotelů nabízí zázemí, kde si hosté mohou bezpečně uschovat svá kola. Není to tak dávno, co město spustilo systém půjčování kol, a město je poseto mnoha půjčovnami. 

Top 10 věcí, které můžete dělat v Maribor, Slovinsko 2023

Drávská cyklostezka, která prochází Mariborem na své cestě z Rakouska na severozápad a jihovýchod u Ptuje, je jen jednou z mnoha specializovaných tras, po kterých mohou cyklisté s různou úrovní zdatnosti prozkoumávat tuto oblast. 

Nemovitosti v Mariboru se těší harmonické rovnováze

V Mariboru se podařilo dosáhnout skvělé rovnováhy mezi novým a starým v dokonalé harmonii. Oblast Lentu, která byla kdysi zchátralým nábřežím, se nyní upravuje a vznikají zde nové prostory pro umělecké výstavy a divadelní a hudební představení.

Nová vlajková loď Lékařské fakulty Mariborské univerzity, která stojí na druhé straně Drávy, je nyní v čele moderní architektury. Město, které bylo v minulosti spojováno s těžkým průmyslem, se znovu objevuje a stává se živou turistickou destinací. Mladí obyvatelé žijící v mnoha mariborských nemovitostech stojí v čele umělecké a kulturní regenerace oblasti. 

Lanovka a četné lyžařské a sedačkové lanovky, 27 kilometrů běžeckých tratí a více než 40 kilometrů sjezdovek, to vše dohromady vytváří největší lyžařské centrum v zemi. Většina mariborských sjezdovek je navíc osvětlena, takže si můžete užívat lyžování i v noci. 

Vzhledem k tomu, že si oblast stále získává pozornost turistů i rodin, očekává se, že obliba nemovitostí v Mariboru bude každým dnem stoupat.

Příspěvky ze stejné kategorie: