Hlavní Znaky Selhávající Autobaterie

Obvykle je možné známky selhávající autobaterie pozorovat dávno předtím jak baterie odejde, nebo předtím jak přestane prvýkrát fungovat správně. I když se to nestává vždy a viníkem může být váš alternátor, nebo jiné důležité komponenty automobilu, mít přehled o stavu baterie a zajistit, že budete pravidelně kontrolovat jakékoliv známky problémů, je důležitým opatřením pro údržbu vozidla.

Pokud si budete dávat pozor na následující znaky, budete moct prodloužit životnost baterie vašeho vozidla a vyhnete se tomu, abyste uvízli na nějaké opuštěné cestě uprostřed ničeho.

Stáří a Pomalejší Startování

Zeptejte se jakéhokoliv odborníka a určitě vám řekne, že nejběžnější známky selhávající autobaterie zahrnují pomalé startování, stáří jako takové a malá rezerva při startovaní. Může se jednat o kombinaci faktorů, ale pravidlem to není.

V prvním řade musíte zkontrolovat štítek. Na horní části krytu baterie najdete štítek s vyřazeným rokem a měsícem zakoupení baterie. Pokud byla baterie vyrobena před více jak 4 lety, je nejvyšší čas, abyste zvážili zakoupení náhrady, i když se zdá, že zatím šlape v pohodě.

Mezitím, pokud baterie způsobuje, že vaše vozidlo startuje mnohem pomaleji jak dříve a pokud při startovaní zaznamenáte dlouhý zvuk připomínající víření, jde v podstatě o pomalé zapalování, což je jistým znakem toho, že baterie je ve špatném stavu i když je řekněme relativně nová.

Máte Mrtvou Baterii?

Existují i další příznaky selhávající autobaterie, které se objeví ještě dříve, než baterie zcela odejde? Bohužel tomu tak být nemusí. Existují případy, kdy baterie odejde jen tak bez jakéhokoliv zjevného důvodu a ani nabíječka ani propojka vám nepomůže.

Pokud odejde jeden článek baterie, často jde o chybu ve výrobě, znamená to pro baterii konec. Pokud zjistíte, že baterie nemá žádné napětí, žádné z běžných startovacích technik nepomohou a pokud je nabíječka auta stále v dobrém stavu, je reálná možnost, že životnost vaší baterie skončila.

Další Známky Špatné Autobaterie

Koroze staré baterie, stejně jako jejich terminálů, je obvykle známkou toho, že baterie již není ve skvělém stavu. Baterie může také při poklesu teploty při startování motoru selhávat, nebo nemusí nastartovat bez ohledu na okolní podmínky. Pokud se to stane, existuje dočasné řešení s pomocí propojovacích kabelů, no dříve nebo později byste měli zvážit náhradu.

Pokud se setkáte s některým z uvedených znaků špatné autobaterie, nebo pokud vaše auto startuje pomalu, nezapomeňte vykonat několik z těchto opatření.

Příspěvky ze stejné kategorie: