Přenosné generátory dodávají levnější alternativu větším a imobilním generátorům

Harbor Freight Predator 2000 je nejnovějším ztělesněním oblíbené série Predator od společnosti Harbor Freight. Léta byli generátory Predator vytvářené na stejných základech. I když tato novinka zdědila některé prvky od svých předchůdců, jako odolnost, zcela změnila celou sadu díky své přenosnosti a efektivnější spotřebě paliva.

Zde je krátká instruktáž, kterou můžete následovat při koupě přenosného generátoru:

  • Přenosní model nekupujte, pokud potřebujete více než 10,000 wattů.
  • Před výběrem si porovnejte si ceny dostupných alternativ.
  • Hledejte ty s větší palivovou nádrží.
  • Jelikož ho budete nosit s sebou, hledejte lehčí modely.
  • Chcete-li využívat generátor v rezidenčních oblastech, hledejte model s tlumičem, který sníží zvuk motoru. Věřte mi, že nechcete nasrat své sousedy!

Tenhle model mě dostal, protože má vše, co jsem hledal. Snadno se ovládá a nosí, no taky dokáže vyprodukovat dostatek energie na pokrytí mých potřeb během krátkých pobytů v kempech nebo v karavanu. Ovšem z času na čas ho můžete využít i na lodi během rybaření. Je taky dobrou volbou jak ovládat nářadí, jako vrtačka, svářeč, nastřelovač hřebíku, atd. Ovšem tenhle model není pro vás, chcete-li zůstat venku na delší dobu. Jeho kapacita je značně omezená, takže zcela jistě není pro lidi, kteří vyžadují od generátorů vysoký výkon.

Recenze generátoru Predator 2000 – Charakteristiky & Výhody

V této časti recenze rád bych vám přiblížil charakteristiky a výhody používání tohoto modelu s trochou více detailů.

Efektivní palivový systém

V prvním řade bych chtěl rozebrat palivový systém. Jedna z mála negativních poznámek které mám je jeho malý objem, co se může ukázat jako neefektivní, no líbí se mi, že to žere benzín. Benzín je docela levný a údržba benzínového motoru je docela finančně nenáročná. Ovšem necháte-li benzín v nádrži delší dobu, tak můžete motor poškodit. Proto pamatujte a používejte stabilizátory paliv.

Tichost

Dalším běžným problémem u generátorů je hlasitost. Z času na čas se generátor Predator 2000 může hodit do zahrady na grilování. Plánujete-li takové využití, musíte hledat generátor, který je tichý, ideálně kolem 60 decibelů. Tenhle generuje pouze 61 decibelů, díky tlumiči. Z času na čas ho používám i doma a sousedé se ještě nestěžovali.

Kompaktnost a lehkost

Váži pouze 22 kil a má velkost podobnou běžného kanystru. Jednoduše je jasné, že je navržen aby byl přenosný. Snadno ho můžete vzít na outdoorovou expedici. Aby mi výrobce ulehčil život, tak s generátorem dostanete i sadu pro karavan, díky které ho můžete k vašemu přívěsu připojit prakticky za okamžik.

Příspěvky ze stejné kategorie: