Přečtěte si to před registrací domény

Registrace názvu domény je důležitým krokem v procesu návrhu a vývoje webových stránek. Než však přistoupíte k registraci, měli byste nejprve vědět několik zásadních věcí:

Registrátoři mají různé ceny

Konkrétní cena, kterou za název domény zaplatíte, se může lišit v závislosti na tom, kde ji budete registrovat. Jen pro vaši informaci, registrátoři jsou povinni platit registru velkoobchodní cenu za každou doménu. 

Registrátor však může tuto cenu z rozmaru zvýšit. To znamená, že doména .com vás může snadno stát 9 až 40 dolarů ročně. U ostatních doménových koncovek se ceny mohou lišit ještě více. Proto má smysl se nejprve poohlédnout po jiném hostiteli, než se pro něj rozhodnete.

Registrace názvu domény je důležitým krokem v procesu návrhu a vývoje webových stránek.

Nejlepší registrátor domény je ten, který podporuje vaše cíle 

Na otázku, kde byste měli mít zaregistrovanou doménu, není jednoduchá odpověď. Koneckonců si můžete vybrat ze stovek těchto registrátorů domén. Kromě jejich cen je také důležité zvážit úroveň zabezpečení a dostupné podpory. Dobrou zprávou je, že u Domovanje můžete očekávat, že jejich služby budou sladěny tak, aby podporovaly vaše cíle a pomohly vám jich dosáhnout.

Vaše počáteční náklady mohou být pouze orientační sazbou

Při registraci domény se vyhněte pohledu na uvedenou cenu, kterou jste obdrželi za první rok. Většinou se nejedná o nic jiného než o upoutávkové ceny, které se mohou během druhého roku potenciálně zvýšit. Mnoho spolehlivých registrátorů, jako je například Domovanje, uvádí u registrace cenu za prodloužení. Než se zavážete k webové doméně, vždy si ji dvakrát ověřte. 

Více domén znamená více slev

Zveřejněné ceny registrátora nemusí odpovídat přesné částce, kterou budete platit. Pokud máte ve správě více domén, můžete u registrátora využít zvýhodněné ceny. 

Někteří registrátoři si mohou účtovat poplatky za účast ve slevových programech. Jiní také nabízejí zvýhodněné ceny, i když se pouze ptáte. Pokud máte čas, můžete také snadno vyhledat kupónové kódy na internetu. 

Neváhejte se registrátora zeptat, zda má speciální ceny, pokud se vaše sbírka domén již hodně rozrostla.

Potenciální zvýšení cen obnovy

Cena, která vám byla původně nabídnuta za obnovení, se vždy může změnit. Cena za prodloužení a registraci domény se může po určité době také zvýšit. Ceny za prodloužení domény nejsou s výjimkou domény .com nijak regulovány. To znamená, že možná budete muset zaplatit více, než jste předpokládali nebo než vám bylo řečeno, jen proto, abyste mohli doménu prodloužit.

Registrace domény na 10 let

Pokud jste o tom ještě neslyšeli, můžete mít domény registrované maximálně na 10 let v daném čase. Všechny tyto roky sice vyžadují platbu předem, ale pokud si stále nejste jisti nepřetržitým využíváním domény, je to rozumný nápad.

Příspěvky ze stejné kategorie: