Honor X7 a Honor X8: jaký smartphone si vybrat?

Honor uvedl na trh dva opravdu zajímavé levné smartphony: Honor X7 e Honor X8. Během našich každodenních testů nás oba přesvědčili cenou (209,90 EUR první je EUR druhý): nabízejí vše, co potřebujete, a ještě o něco více v tomto rozsahu. Ale i když mají Honor X7 a Honor X8 mnoho společného, ​​mají také některé důležité rozdíly: který z nich si vybrat? Záleží na tom, co v chytrém telefonu hledáte (a kolik chcete utratit). V tomto článku se vám snažíme pomoci s výběrem.

Rozdíly mezi Honor X7 a Honor X8: který si vybrat?

Honor chtěl uvést na trh dvě zařízení ve stále zajímavějším segmentu trhu. Levné smartphony jsou stále více konkurenceschopné a žádají kompromisy, které jsou vesměs přijatelné, aby zůstaly pod 300 eur.

Některé technologie vyvinuté Honorem (například nabíjení nebo softwarové funkce) jsou u obou smartphonů totožné. Společnost však chtěla tyto dva smartphony jasně odlišit od designu (ale nejen).

Honor uvedl na trh dva opravdu zajímavé levné smartphony: Honor X7 e Honor X8

Design, dva různé styly

První, kdo na trh dorazí (i když nám Honor dal možnost zažít je vedle sebe), je Honor X8, který se však zdá být nejmodernějším z obou smartphonů. Čtvercový obrys profilu smartphonu a hrbol pro fotoaparát v levém horním rohu ukazuje některé vlastnosti iPhonu, které preferujeme. Ale skutečným dotykem třídy jsou rozměry a hmotnost.

Ve skutečnosti má tento smartphone s velkou obrazovkou tloušťku pouze 7,45 mm a 177 g. Do ruky a kapsy je rozhodně menší, než by diktovala velká úhlopříčka 6,7 ​​palce.

Hladké povrchové úpravy nemusí oslovit každého, protože drží otisky prstů více, než bychom chtěli. Barvy jsou ale moderní a příjemné. A především se nám zdá, že konstrukce je opravdu dobře vyrobená: je pevná a přitom tak tenká.

Honor X7 má velkorysejší rozměry, i když ne přehnané na danou kategorii. Ve skutečnosti má tloušťku 8,6 mm a váží 198 gramů. Hrany jsou zakřivené pro snadné uchopení, lesklý povrch drží akcenty, které znesnadňují rozpoznání otisků prstů. Obecně je však design starší, zejména pro ty, kteří jako my vidí mnoho smartphonů. Konstrukce je ale stejně pevná, nemusíte se bát.

Oba smartphony mají čtečku otisků prstů na tlačítku napájení (funguje skvěle na obou). Mají pak vstupní USB-C a vždy vítaný vstupní 3,5mm jack.

Velké a jasné obrazovky

Honor se rozhodl na oba smartphony namontovat velké zobrazovací panely, čímž zejména u X7 něco ušetří na rozlišení. Ale oba mají obnovovací frekvenci 90 Hz, skvělá zpráva.

Honor X8 má panel 6,7 palcový s rozlišením 2388 x 1080. Na druhou stranu, model X7 je o něco větší s 6,74 palce , ale s rozlišením HD + a 1600 x 720. Rozdíl, který je při každodenním používání sotva patrný, ale sledování filmů a televizních seriálů ve streamování místo toho uslyšíte více. Kvalita X7 je dobrá, ale kvalita X8 stojí za cenový rozdíl.

Honor také dobře zapracoval na softwaru s různými režimy pro ochranu očí, možností upravit barevnou paletu a dalšími (například režim eBook).

Výkon odpovídající ceně

Co se týče procesoru, najdeme na obou jeden Qualcomm Snapdragon 680 4G. Což není typ procesoru pro ty, kteří chtějí zažít graficky náročné hry (například a la Genshin Impact). Ale dělá to svou práci, pokud jen píšete, prohlížíte online a streamovat obsah.

Honor X8 má 6GB paměti, zatímco Honor X7 nemá 4. Oba mohou využívat 2GB v „RAM Turbo“, která využívá flash paměť ke zlepšení výkonu. Rozdíl při testování produktů je cítit podle toho, jak stresující systém zatěžuje, ale pro většinu uživatelů bude multitasking možný s oběma.

Rozdíly mezi Honor X7 a X8: fotoaparát

Rozdíly mezi Honor X7 a X8 jsou cítit, pokud jde o fotoaparát. Ačkoli tři ze čtyř fotoaparátů (a dokonce i selfie kamera) mají podobné vlastnosti: 5MP ultraširoký, makro a 2MP hloubkový snímač.

Ve skutečnosti budete téměř vždy používat hlavní snímač, 48MP širokoúhlý pro Honor X7 a jeden od 64MP pro X8. Ostatní kamery jsou dobrou podporou, ale poskytují dostatek snímků pouze za optimálních světelných podmínek. Zatímco dva hlavní na nás zapůsobili pozitivně.

Zejména na slunci je však rozdíl v počtu pixelů patrný. Honor X8 pořizuje lépe definované snímky e s realističtější barvami, zatímco X7 platí méně. Rozdíl je patrný již z obrazovek, ale při pohledu na obrazovku PC jsou rozdíly mezi snímky Honor X7 a Honor X8 zřetelnější. Obě by však měly být dobré na sociálních sítích, i když nezáří. Místo toho se nám líbil software Honoru, který se snadno používá a nevyvažuje obrázky příliš s AI.

a Selfie kamera u obou je 16MP pořizuje dobré snímky, i když nejsou nijak zvlášť dynamické. Skvělé místo pro videohovory.

Baterie a autonomie

Honor vložil do svého X8 4000mAh baterii, přestože je tak subtilní. S procesorem jako Snapdragon 680, který sice nezáří výkonem, ale má velkou efektivitu, i při intenzivním používání smartphonu dorazíte večer s více než 30 % baterie. Při omezenějším používání se od zásuvky dostanete až na dva dny.

Příspěvky ze stejné kategorie: