Výhody a nevýhody dojicích strojů

Provozování mléčné farmy je obrovská odpovědnost. Musíte vždy vědět, co děláte. Pokud jde o zvířata, půdu a dělníky, za všechno máte zodpovědnost. Jedním ze strojů, které vám na mléčné farmě mohou nesmírně pomoci, je dojicí stroj. Samozřejmě existují výhody a nevýhody používání automatických strojů, ale jakmile zjistíte, o jaké stroje jde, můžete se lépe rozhodovat při nákupu.

Výhody automatizovaných strojů

Automatizované stroje mají výhody. Zde je třeba vzít v úvahu několik bodů:

1. Čistší mléko

Při ručním dojení se nečistoty mohou dostat do kbelíku s mlékem. Může to kontaminovat seno, vlasy a skvrny hnoje. U automatických strojů nebudete mít tento problém, protože jsou zapečetěny, takže se do nich nečistoty nebudou moci dostat.

2. Potřeba méně pracovníků

Pokud vlastníte mléčnou farmu, budete muset najmout tucet pracovníků na dojení krav. Když máte několik strojů, mohou dělat veškerou práci zdarma. Když máte automatizovaný paster na mléko stroj, ušetříte spoustu peněz, pokud jde o částku, kterou musíte platit pracovníkům za vykonání práce.

3. Opuštění pracovníků

Možná máte pracovníky, kteří jsou frustrovaní množstvím práce, kterou musí udělat, a nakonec odejdou. Poté, co k tomu dojde, budete muset pro tuto práci najmout nové pracovníky. To stojí peníze za jejich výcvik a učení, jak správně dojit a starat se o dobytek. Pokud máte stroj, nebudete mít tento problém, protože nevstane a neodejde. Vždy tu bude dělat práci, kterou už umí dělat. Investice do stroje se v krátkodobém i dlouhodobém horizontu vyplatí.

Nevýhody automatizovaných strojů

Zjistíte, že mohou existovat i nevýhody toho, že budete mít také stroje. Zde je několik z nich, nad kterými byste se měli zamyslet:

1. Školení zaměstnanců

Personál bude muset být vyškolen k řádnému čištění strojů. Pokud nejsou stroje vyčištěny tak, jak je třeba, může dojít ke kontaminaci mléka. To není to, co chcete. Chcete, aby vaše mléko bylo co nejčistší, abyste z něj mohli těžit.

2. Vysoké náklady na elektřinu

Používání automatizovaných strojů zabírá hodně elektřiny. Pokud dojde k výpadku proudu, stroje nelze použít, což vám znemožňuje získat mléko, které potřebujete, abyste zůstali ziskoví. Možná budete chtít investovat do nouzového zdroje energie, který můžete použít pro případ, že by energie na chvíli vypadla.

3. Stres na stádo

Starší dobytek bude při používání strojů stresován, protože na ně není vůbec zvyklý. Protože to není dobré pro kvalitu mléka, bude to v některých ohledech poškozovat vaše zisky. Váš mladší dobytek bude zvyklý na stroje mnohem rychleji a jeho mléko bude vždy dobré.

Rozhodování o tom, zda mít na mléčné farmě automatizované stroje, je velké rozhodnutí. Poté, co uvidíte výhody a nevýhody, se nyní můžete rozhodnout, co chcete dělat. Chcete, aby vaše farma fungovala co nejefektivněji a bude, pokud máte automatizované stroje. Ujistěte se, že při jejich nákupu získáte dobrou cenu a při provozování mléčné farmy budete i nadále profitovat.

Příspěvky ze stejné kategorie: