Registraci domény

Tipy pro efektivní proces registrace domény

Registrace domény je jedním z klíčových kroků při vytváření webové stránky. Můžete očekávat, že tato fáze proběhne hladce, pokud si nejprve uděláte domácí úkol a naučíte se základní informace o webových adresách a doménách.

Pokud hledáte svého průvodce, zde je několik tipů, jak zajistit, aby proces registrace domény byl bezproblémový a bez stresu.

Zabezpečte si některé z názvů domén

Jednou ze strategií, která vám může vygenerovat velký provoz na vašem webu, je použít několik názvů domén, z nichž jedna je určena pro název vaší firmy a zbytek pro popis vašich produktů nebo služeb. Mějte na paměti, že existují dva druhy zákazníků, ti, kteří si pamatují název produktu a ti, kteří si pamatují název značky. Registrací mnoha jmen budete moci zvýšit šance potenciálních i stávajících zákazníků, kteří zadají správnou adresu a přistanou na vašem webu.

Registraci domény

Pokud to váš rozpočet umožňuje, můžete si vybrat názvy domén s hláskováním podobným původním doménám, které máte. Mnoho zákazníků často zadává překlepy slova nebo stiskne nesprávné klávesy. Zakoupením takových chybně napsaných domén budete moci tyto domény použít jako nástroje k přesměrování zákazníků na svůj skutečný web. Můžete dokonce snížit šance, že zákazníci přistanou na spamových stránkách nebo v horších případech na webech pro dospělé.

Popadněte již existující domény

To, že název domény již existuje, neznamená, že se jej musíte vzdát a zvolit jiné jméno. Pokud opravdu chcete takový název a váš rozpočet to umožňuje, využijte všechny prostředky. Připojte se k webům, které vám mohou pomoci s registrací domén s požadovaným jménem. Tyto weby mají přístup ke kontaktním číslům vlastníků domén a mohou působit jako vyjednavači. Pamatujte, že většina názvů je otevřena k vyjednávání a jiná jsou dostupná za pevnou cenu.

Než však uchopíte takové domény, ujistěte se, že nejprve zkontrolujete jméno a že je relevantní pro web, který chcete spustit. Získejte takové informace o doménách, jako jsou jejich roční, měsíční a denní provoz, jejich nedávný a minulý obsah, jejich cenový profil a historie jejich vlastnictví. Existují případy, kdy domény, které se vám líbí, nejsou na prodej, ale byly zařazeny do aukcí. Před provedením nejvyšší nabídky se ujistěte, že hodnota domény skutečně stojí za vaši nabídku.

Držte se spolehlivých vyjednavačů

Pravděpodobně nejdůležitějším tipem pro efektivní registraci domény je vždy vybrat spolehlivé vyjednavače. Vezměte na vědomí, že v porovnání s novými doménami je složitější registrovat již vlastněné domény, protože je třeba zajistit, aby k převodu vlastnictví a plateb došlo skutečně bezpečně. Chcete-li zaručit zcela legální uskutečnění prodeje, najměte si jako poskytovatel služeb úschovy doménové tržiště. Tím získáte, jako kupující, záruku pravého převodu vlastnictví, zatímco prodejce bude mít jistotu, že obdrží platbu.

Příspěvky ze stejné kategorie: