Běžné důvody, proč uvažovat o převodu domény

Máte rostoucí webové stránky, které se těší každodennímu nárůstu návštěvnosti. Možná si plánujete pořídit nový hostingový plán, ale uvažovali jste někdy o převodu domény? Mnoho majitelů webových stránek často přehlíží, kdo je hostitelem jejich domény, a neví, že to hraje zásadní roli v celkovém zabezpečení jejich webu. 

Zde jsou některé z nejčastějších důvodů, proč by měl být převod domény dalším krokem, který byste měli udělat:

Cena 

Nikdy není dobré platit příliš mnoho, ale mnohem horší je platit příliš mnoho společnosti, která nedělá vůbec nic. Ne všichni registrátoři jsou stejní, což znamená, že i jejich ceny se hodně liší. 

Když hledáte nového hostitele pro své doménové jméno, musíte zvážit cenu a ověřit, zda se vám služba vůbec vyplatí. Tímto postupem zajistíte, že nevyhodíte svůj rozpočet do luftu a získáte za své peníze tu nejlepší hodnotu.

Zákaznický servis  

S růstem webových stránek byste měli získat přístup k podpoře v různých oblastech, včetně hostitele domény. Kromě podpory během převodu domény se ujistěte, že nový hostitel domény poskytuje podporu i po něm. Někteří hostitelé mohou mít místo týmu podpory pouze prodejní tým a mohou vás pouze lákat na nákup dalších doplňků.

Ochrana osobních údajů 

Ochrana osobních údajů se liší od zabezpečení, protože se vztahuje pouze na vás a na název vaší domény. Ačkoli každý registrátor tvrdí, že upřednostňuje vaše soukromí, nemusí tomu tak být vždy. Abychom uvedli věci na pravou míru, nemusí být snadné zjistit plný rozsah soukromého pohledu registrátora. 

Někteří nemusí ve smlouvě o ochraně osobních údajů zahrnout všechny situace, proto si vždy předem udělejte průzkum. To zahrnuje kontrolu jejich webových stránek, vyhledávání v Googlu o otázkách ochrany soukromí a recenze skutečných zákazníků. Ačkoli recenze zákazníků mohou být někdy extrémní, mohou být v takových případech velkým pomocníkem. Pokud mají recenze společné téma, můžete téměř říci, že je to pravda.

Bezpečnost 

Bezpečnost je jedním z klíčových bodů každé webové stránky. Nebudete spokojeni, pokud si vaši zákazníci začnou stěžovat, že vaše webové stránky nejsou přístupné nebo jsou přesměrovány na jiný web. To může být způsobeno hackerem doménového jména.

Jedná se o typ hackera, který drží název vaší domény jako výkupné, obvykle za peníze. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že nový registrátor, kterého jste si vybrali, má zámek doménového jména. Ten zajistí, že doména nebude změněna, dokud ji sami nezměníte. Ujistěte se také, že vás nový hostitel informuje o změnách provedených v doméně bez ohledu na to, zda jste je provedli vy nebo někdo jiný.

Uživatelská zkušenost

Jsou nastavení názvu domény snadno přístupná? Pokud se cítíte frustrovaní pokaždé, když se snažíte provést nějakou změnu nebo drobný úkol, můžete si jen představit, co se stane, když se pustíte do něčeho většího. Ujistěte se, že můžete snadno provést potřebné změny na své doméně. Nejenže si tím ušetříte stres a čas, ale nakonec z toho budou mít prospěch i vaši návštěvníci. 

To jsou jen některé z důvodů, proč uvažovat o převodu domény.

Příspěvky ze stejné kategorie: